HS Kroměříž – Sparta Brno 1:5 (1:1)

Sobota 19. 8. 2017 10:00

Do Kroměříže k prvnímu utkání nové sezóny jsme cestovali s optimismem, vědomi si kvalitní letní přípravy a slušné formy.

Úvod utkání nám dal za pravdu – začali jsme sebevědomě a útočně, po první spálené tutovce se už druhá ujala a zdálo se vše v pohodě. Jenže přišel kritický moment, podcenili jsme průnik domácího hráče a Ondra hasil faulem zezadu – a už v 9.´ oprávněná červená karta. Museli jsme obětovat část ofenzivní síly a přeházet obranu, jenže až do konce poločasu jsme byli situací zaskočeni, nevěděli jsme pořádně, jak zareagovat, a když se domácím podařilo využít přesilovku k vyrovnání, vypadalo to s námi najednou všelijak.

O přestávce jsme si ale řekli, jak se s oslabením vyrovnat, pustili jsme na plac čerstvé síly a opět získali půdu pod nohama. Když se nám podařilo po krásné akci strhnout vedení na naši stranu, vrátilo se i herní sebevědomí. Navíc domácí začali fyzicky odpadat, projevilo se, že máme solidně natrénováno a i v desíti jsme byli až do konce utkání lepším celkem, což jsme vyjádřili dalšími brankami po pěkných fotbalových akcích.

Slovo trenéra: „Vyloučení už v 9. minutě, to jsme ještě v historii ročníku nezažili a klukům trvalo, než se ze šoku otřepali. Ale je alespoň pro ně to nová zkušenost. Pozitiva vidím jednak v tom, že navzdory nepříznivému vývoji našel tým vnitřní sílu a utkání zvládl, jednak v tom, že všichni kluci, kteří šli na hřiště z lavičky, byli oživením hry a přínosem pro tým.“

Nejlepší náš hráč utkání: Petr Mládek

 

Statistika:

Výsledek:      1:5                  (poločas: 1:1)

Sestava: Mozga – Prokeš, Broskva, Tuček, Večeřa (36. Novák),– Richter (36. Chrápavý), Vantuch, Sáček, Kovařík (55. Rožínský) – Mládek (55. Havelka), Drahoš (9. Růžička)

Naše branky:

4.         Vantuch          (as. Mládek)

39.       Mládek           (as. Novák)

48.       Vantuch          (as. Chrápavý)

51.       Mládek           (as. Chrápavý)

64.       Rožínský         (as. Broskva)

  

ŽK:                            1:0

ČK:                            0:1

Rohy:                         4:1

 

Střely celkem:           7:13 (na bránu 4:7, mimo 3:6)