Dnes svátek: Jaromír Zítra : Zlata

Sparta - Svratka 0:13 (0:8)

Soutěž: I. třída mladších žáků skupina B

Sobota 10. 6. 2017 09:00

V sobotním dopoledni jsme hostili tým Svratky Brno B. Z ročníku 2005 se k nám připojil již tradičně brankář Sukovyč, Hospodar, Hamrle, Řezníček a Kotoun.

Od úvodních minut soupeř převzal iniciativu na hřišti a měl míč v podstatně delším držení, než-li naši svěřenci.

Číst dál...

Sparta Brno B - Bystrc 13:0 (4:0)

Soutěž:

I.třída mladších žáků skupina B

Den:

27.05.2017 09:00

Ve slunečném sobotním ránu jsme přivítali hráče z Bystrce. Jelikož hostujících hráčů přijelo málo a my měli k dispozici 17 hráčů, zapůjčili jsme jim 3 hráče, aby si všichni dostatečně zahráli.

Číst dál...

Židenice A - Sparta B 0:8 (0:1)

Soutěž:

Starší přípravka - sk. A

Den:

26.05.2017 16:30

V nádherném počasí se odehrál zápas v Židenicích, kde nás přivítala ČAFka.

První poločas se dá charakterizovat jednou větou, vstřelit branku je pro nás je největším problémem, na který se musíme v blížících se měsících zaměřit. K vidění bylo mnoho spálených šancích, kde jsme byli sami před brankářem a nedokázali skórovat.

Číst dál...

Pohořelice - Sparta Brno B 3:3 (1:3)

Soutěž:

Den:

20. 5. 2017 10:45

V sobotu ráno jsme vyjížděli na zápas do Pohořelic, kde nás čekal celek, který je v tabulce na 3. místě. Z ročníku 2005 nás přijel doplnit již tradičně brankář Sukovyč a dalších 5 hráčů do pole.

Číst dál...

Sparta B - Vojkovice 2:4 (1:3)

Soutěž:

Den:

10.05.2017 17:45

Přeložené kolo mladších žáků se netradičně odehrálo na trávě na Mariánském údolí. Tým doplnilo 7 hráčů z 2005 a Marek Mach z 2004. Před začátkem utkání jsme řešili problém se sestavou, kdy Patrik Žák nepřišel bez jakéhokoliv omluvení a Lukáš Berdník musel náhle do nemocnice – naštěstí už je v pořádku.

Číst dál...

FOTBALOVÝ TURNAJ Talent Cup 2017

Den: 8. 5. 2017

Dnes, ve svátečním pondělí, jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje ve Hlinsku.

Utkání č.1

FC Sparta Brno (dále pak jen SB) vs SK SLÁVIA seš  0:2

Od úvodního hvizdu bylo znát, kdo bude určovat tempo hry, což byl náš soupeř.

Sobotní skupina A

Na turnaj jsme vyjeli s 12ti borci. Chybou rodičů našich brankářů, kteří odjeli na dovolenou, i když jsme o turnaji věděli půl roku dopředu byl fakt, že jsme si museli vypůjčit gólmana z Líšně Filipa Klímka. Na turnaj s námi odcestovali i 2 hráči z Hustopečí, kteří by k nám měli přestoupit v letním přestupovém období.

Číst dál...

Sparta Brno A - Líšeň U11 A 0:8 (0:6)

Soutěž:

Den:

05.05.2017 17:15

Po výhře v Medlánkách byli kluci natěšeni na další zápas, tentokrát s rivalem Líšní.

Už od začátku utkání převzal iniciativu hostující celek. Pohlednými kombinacemi nás přímo drtil. Největší chybou našich hráčů byl nedůraz při osobních soubojích – někdy k nim ani nedošlo. Nedokázali jsme přejít v soubojích jeden na jednoho ani kombinačně. A když už utekl někdo z útočníků, výborně chytající hostující brankář byl vždy připraven. První poločas jsme tedy prohráli 0:6.

Číst dál...

Šlapanice - Sparta Brno B 1:4 (1:1)

Soutěž: I. třída ml. žáků skupina B

Den: 6. 5. 2017 10,45

V sobotním dopoledni jsme zavítali k soupeři ze ŠLAPANIC. Z ročníku 2004 se k nám připojil Marek Mach a z ročníku 2005 již tradičně brankář Sukovyč.

Od úvodních minut jsme převzali iniciativu na hřišti a měli jsme míč v podstatně delším držení, než-li soupeř.

Bohužel nás trápila nedůslednost v soubojích a vypouštění soubojů dříve, než-li k nim došlo. Po jedné takové nedůslednosti jsme obdrželi úvodní branku utkání.

Číst dál...

Medlánky - Sparta A 3:5 (1:3)

Soutěž: Starší přípravka sk. A

Den:     26. 4. 2017 16:30

Přeložený zápas 4. jarního kola jsme odehráli ve středu v Medlánkách.

Již od začátku utkání jsme přebrali iniciativu nad hrou a již v 1. minutě mohl po individuální akci skórovat Filip Malík, bohužel se netrefil mezi tyče. O chvilku později naservíroval míč tentýž hráč před bránu a Lukáš Barák si se zakončením poradil. O další minutu už to bylo 2:0, kdy po nahrávce Marcela Hocka střílel z podobné pozice opět Lukáš Barák. V 17. minutě Hocko chtěl vyřešit situaci fotbalově, ale ztratil balón a domácí hráč snížil stav na 2:1 z našeho pohledu. Do přestávky po skvělé nahrávce Dominika Pšikala zvýšil na rozdíl dvou branek David Staněk.

Číst dál...

Nordic Brno - Sparta Brno B 2:5 (0:1)

Soutěž:

Den:

23.04.2017 10:45

Na trávníku v Maloměřicích nás čekalo mužstvo Nordicu Brno. Z ročníku 2004 se k nám připojili Slezák s Machem. Z ročníku 2005 již tradičně brankář Sukovyč.

Po úvodní desetiminutovce oťukávání se k zachycení domácí rozehrávky dostal Daniel Traub a tvrdou střelou, kterou si brankář srazil do branky, otevřel skóre. Ve mnoha střeleckých příležitostech nám chyběl klid v zakončení a větší razance při těchto pokusech. Domácí útočníky jsme k ničemu nepustili. Poločas tak skončil 1:0 v náš prospěch.

Číst dál...

Start Brno A - Sparta Brno A 5:4 (3:3)

Soutěž:

Den:

21.04.2017 16:45

V pátek odpoledne jsme zajížděli na Lesnou, kde nás čekalo mužstvo Startu Brno.

První branka padla v 2. minutě, kdy rozehrávku domácích zachytil Michal Povolný a skóroval do odkryté brány. V 5. minutě se před hráče dostal Viktor Brzobohatý a střelou k tyči nedal gólmanovi šanci. V 10. minutě nastala krizová pětiminutovka, ve které jsme obdrželi 3 slepené góly, které pramenili především v nedůrazu obranných dvojic. Do poločasu srovnal svým druhým gólem Povolný.

Číst dál...

Bohunice - Sparta B 1:6 (0:4)

Soutěž:

Den:

01.04.2017 10:00

Na první mistrovský zápas v jarní části soutěže jsme jeli do Bohunic, kde nás čekalo mužstvo, které se nacházelo na posledních příčkách tabulky.

V krásném jarním dopoledni jsme měli k dispozici 15 natěšených hráčů. Již po prvních patnácti minutách jsme vedli o 3 branky, o které se zasloužili dvakrát kapitán Jakub Odehnal a jeden gól přidal Armin Dervišič. Na klukách bylo vidět, že si zápas užívají. V 25. minutě předběhl všechny obránce Ondřej Votava a se štěstím přidal 4. gól. Toto skóre vydrželo do poločasu.

Číst dál...

Turnaj Nezamyslice - 2. 4. 2017

Soutěž:

Halový turnaj mistrů v Nezamyslicích

Den:

02.04.2017

Sparta Brno 0:2 Zbrojovka Brno 2005 (dívky)

Již od začátku zápasu nás o rok starší dívky ze Zbrojovky zatlačili a nenechali nás za celý zápas vystřelit na branku. Špatný pohyb útočníků při nabídce nás stál mnoho ztracených balónů. První branku jsme dostali po nedůrazné komunikaci mezi obránci a druhý gól byl opět po naší chybě tentokrát mezi obráncem a brankářem.